Kompleksowy remont kuchni Warszawa

Remont kuchni to poważna inwestycja. Potrafi kosztować od tysiąca do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście odpowiednio zrealizowany będzie nam służyć na długie lata. Bardzo łatwo podwoić koszty małymi decyzjami lub przez brak znajomości cen usług lub wyposażenia. Przepis na udany remont kuchni wydaje się być bardzo prosty.

Dobry projekt i projektant

Zaprojektowanie kuchni to nie lada wyzwanie. Funkcjonalna i ergonomiczna kuchnia zwłaszcza w małym metrażu wymaga pomysłowego podejścia. Mając kuchnie o wymiarach 7m2 urządzimy ją zupełnie inaczej niż kuchnie 15m2. Dlatego dobry projektant wnętrz to podstawa. Pozwoli na stworzenie użytecznej kuchni, która jest wygodna, funkcjonalna, łatwa do utrzymania w czystości i cieszy nasze oczy spójnym stylem. W większych przestrzeniach możemy się pokusić o zaprojektowanie wyspy, a w mniejszych możemy skupić się na maksymalizacji powierzchni półek i szafek, żeby narzędzia i akcesoria kuchenne, z których korzystamy nie leżały na wierzchu powodując bałagan.

Porządny fachowiec

Projekt to nie wszystko. Niedoświadczony fachowiec mimo dobrego projektu, może zaprzepaścić całą wizję wypracowaną przez projektanta i klienta. Montaż płytek w kuchni, położenie wodoodpornej płyty gipsowej i pomalowanie kuchni wodoodporną farbą może zapobiec problemom w przyszłości i pomóc w utrzymaniu czystości naszej kuchni. Odpowiednie zamontowanie listewek, dobre uszczelnienie blatu i zlewu uchroni nas od przecieków i dostania się wody w nieodpowiednie miejsca. Montaż szafek i lodówki też musi być odpowiednio przemyślany, a w ciasnych pomieszczeniach często walczymy o milimetry, które mogą potem przeszkadzać w przyszłym użytkowaniu. Wszystko może pójść w złą stronę kiedy zatrudnimy do remontu kogoś bez doświadczenia lub odpowiednich umiejętności, a naprawienie niechlujstwa zawsze generuje dodatkowe koszty.

Materiały dopasowane do budżetu i projektu

Dobór materiałów to główne zadanie projektanta, ale fachowcy często dysponują specjalistyczną wiedzą o zamiennikach, które kosztują znacznie mniej, a dobrze spełniają swoje funkcje. Więc jeśli podczas trwającego remontu będziemy chcieli użyć zamiast płytek w kuchni użyć innego rozwiązania, bo nasz budżet powoli się kończy, wystarczy poradzić się specjalisty. Położenie wodoodpornej tapety, szyby czy odpowiednio dobranej farby potrafi oszczędzić nam nawet kilkaset złotych.

Rzetelna realizacja projektu

Realizacja całego projektu krok po kroku to podstawa dobrego remontu. Współpraca między projektantem, wykonawcą i klientem skutkuje zazwyczaj szybkim i sprawnym remontem, który oszczędza nie tylko pieniądze ale i Twój czas.

Jak więc znaleźć odpowiedniego wykonawcę do kompleksowego remontu kuchni?

Każdy uważa się za specjalistę w dziedzinie, aż przyjdzie czas rozpoczęcia prac remontowych – wtedy zazwyczaj zwala się na nas masa problemów związanych z doborem kolorów, materiałów i ergonomią kuchni. Skorzystanie z wyspecjalizowanej firmy, która zajmują się kompleksową obsługą, oznacza znacznie mniej problemów i oszczędność. Projektant konsultuje się z Klientem i fachowcem, upewnia się co do każdej decyzji i przygotowuje wizje, którą fachowiec będzie w stanie spełnić. Dzięki temu faktyczny projekt kuchni nie odbiega od pomysłu zamawiającego, a realizacja zgodna jest z ustaleniami i wizualizacjami, które przygotował architekt.