Remont garażu to nie tylko poważne zobowiązanie czasowe, ale także spore koszty. Da się je ograniczyć, ale wymaga to wiedzy i porządnego zaplanowania prac. Garaż jest zazwyczaj jest miejscem mocno zabrudzonym, pełnym pyłu i nieczystości. Często brak płytek czy specjalnej wylewki na podłodze powoduje, że kurz zbiera się tam w moment. Mamy pod ręką kilka rozwiązań, które powinny pomóc podczas takich prac remontowych.

Remont garażu blaszanego, wykończenie garażu w domu
Niezależnie od miejsca remontu należy wynieść z niego wszystkie sprzęty, które mogą być narażone na uszkodzenie czy zabrudzenie. Powierzchnia, na której pracujemy zazwyczaj jest stara i zabrudzona. Kiedyś nie przykładano większej uwagi do gipsowania ścian czy wykładania odpowiedniej jakości posadzki. Najlepszym rozwiązaniem zaraz po wyniesieniu sprzętu jest przeanalizowanie tego co mamy na ścianach i podłodze. Zazwyczaj wymagane jest czyszczenie i uprzątnięcie wszystkich pozostałych po sprzątaniu odpadków.

Czyszczenie i gipsowanie ścian w garażu.
Dym, opiłki, kurz – to sytuacje z jakimi spotykać się będzie to pomieszczenie. Dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu unikniemy problemów z plamami, tłustymi nalotami i innymi sytuacjami zdarzającymi się podczas remontu garażu. Po oczyszczeniu ścian w garażu najlepszym rozwiązaniem jest gipsowanie. Przed rzeczywistymi decyzjami zawsze warto zagruntować teren odpowiednim specyfikiem. Istnieją specjalne rodzaje gipsu, które zapobiegają brudzeniu i ułatwiają mycie. Sam gips jednak nie wystarczy, należy pokryć go farbą odpowiednio przystosowaną do warunków pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek.

Płytki do garażu, wykończenie podłogi i ścian garażu.
Wylewka jest dobrym rozwiązaniem, ale nadal zbiera kurz i powoduje problemy. Najprostszym rozwiązaniem wykończenia garażu są płytki. Łatwość mycia, wodoodporność i szybkość ułożenia to główne zalety takiego rozwiązania. Użycie wodoodpornej fugi i odpowiednie zabezpieczenie pozwoli na osiągnięcie długotrwałych efektów konserwujących. Płytki idealnie sprawdzą się też na ścianach.

Wyposażenie garażu, meble do garażu
Zależą one głownie od preferencji, ale istnieją pewne zasady. Jeżeli chcemy stworzyć wnętrze przestrzenne i funkcjonalne, musimy odpowiednio dobrać meble garażowe. Takie miejsca często pełne są niepotrzebnych mebli, na których rośnie składowisko gratów. Należy pamiętać, że garaż to nie tylko miejsce do schowania samochodu. To także miejsce do przechowywania sprzętów (kosiarka, rowery, piła, narzędzia ogrodnicze). Wszystko powinno mieć swoje miejsce i nie przeszkadzać w wygodnym użytkowaniu pomieszczenia. Metalowe meble nadają się idealnie do takiego miejsca. Ich trwałość i wytrzymałość pozwala na swobodne korzystanie z przestrzeni i udostępnia możliwość dowolnych modyfikacji.